مشترک روسیه مجموعه آمریکا تحریم ها آمریکایی

مشترک: روسیه مجموعه آمریکا تحریم ها آمریکایی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی بنزین نه گران می‌شود نه سهمیه‌بندی؟

گردوخاک اعتراضات به بند ۱۸ لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ که از زیاد کردن ۵۰ درصدی حامل‌های انرژی خبر می‌داد با مخالفت مجلس نشینان تقریبا آرام گرفت، ولی به موازات آن شائب

بنزین نه گران می‌شود نه سهمیه‌بندی؟

بنزین نه گران می شود نه سهمیه بندی؟

عبارات مهم : انرژی

گردوخاک اعتراضات به بند ۱۸ لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ که از زیاد کردن ۵۰ درصدی حامل های انرژی خبر می داد با مخالفت مجلس نشینان تقریبا آرام گرفت، ولی به موازات آن شائبه سهمیه بندی بنزین به علت لزوم استفاده از کارت سوخت همچنان ادامه داشت.

به گزارش ایسنا، بعد از آنکه دولت در تبصره ۱۸ لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ درآمد ۱۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی را بر پایه زیاد کردن قیمت حامل های انرژی آینده نگری کرد و به طور غیر مستقیم از احتمال زیاد کردن ۵۰ درصدی قیمت بنزین خبر داد، با مخالفت شدید مردم و نمایندگان مجلس رو به رو شد؛ به طوریکه بنزین ۱۵۰۰ تومانی پشت درهای مجلس ماند و بعد از آن منشتر شدن خبری مبنی بر اینکه استفاده از کارت سوخت الزامی خواهد شد، احتمال سهمیه بندی و دو نرخی شدن بنزین قوت گرفت.

مهر قطعی عدم زیاد کردن بنزین را محمدباقر نوبخت، سخنگوی قوه مجریه در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس زد و اعلام کرد که دولت قطعا قیمت بنزین و سایر حامل های انرژی در سال ۱۳۹۷ را زیاد کردن نمی دهد.

بنزین نه گران می‌شود نه سهمیه‌بندی؟

از سوی دیگر شائبه سهمیه بندی بنزین که با اعلام استفاده الزامی از کارت سوخت از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایجاد شده است بود نیز رد شده است به نظر می رسد.

شائبه ای که بیژن زنگنه، وزیر نفت در آخرین نشست خبری خود با اشاره به تصمیم مجلس شورای اسلامی مبنی بر استفاده مجدد از کارت سوخت، گفت: وزارت نفت قانون مجلس شورای اسلامی را اجرا کرد. قانون گفته است باید سوخت با کارت ارائه شود وزارت نفت هم اعلام کرد افرادی که کارت سوخت ندارند جهت گرفتن آن اقدام کنند ولی این به معنی سهمیه بندی بنزین نیست.

گردوخاک اعتراضات به بند ۱۸ لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ که از زیاد کردن ۵۰ درصدی حامل‌های انرژی خبر می‌داد با مخالفت مجلس نشینان تقریبا آرام گرفت، ولی به موازات آن شائب

آن طور که به نظر می رسد در سال ۱۳۹۷ نه تنها قیمت بنزین زیاد کردن نمی یابد، بلکه شاهد سهمیه بندی آن هم نخواهیم بود.

واژه های کلیدی: انرژی | بنزین | قانون | استفاده | مجلس شورای اسلامی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs